מסלולים מומלצים

רומניה היא אחת המדינות העשירות באירופה מבחינת נופים, טבע, חיות בר, אתרי נופש ואפשרויות לטיולי טבע מרהיבים הכוללים : אגמים, מפלי מים, טיפוס הרים, תופעות טבע מיוחדות, אוכל מקומי מעולה ותרבות מרתקת.
רומניה ללא ספק עדיין מתקשה להדביק את הקצב שהאיחוד האירופי דורש ממנה, אך משקיעה רבות בכבישים, במלונות ובשרותים התירותיים .

לא תראו ברומניה מסחור רב [מלבד בחלקים של בוקרשט] והטבע עדיין לא הושחט על ידי הציביליזציה. ברומניה עדיין קיימים יערות גדולים, מפלים, הרים מושלגים, חופים לאורך הים השחור, מערות מרהיבות ותופעות טבע שהתיירות עדיין לא נגעה בהם.

חשוב מאד לתכנן את הטיול ברומניה מראש ומומלץ מאד לבצע הזמנה של המלונות/פנסיונים/צימרים מראש ,כך גם תזכו למחירים בטוחים וגם תהיו מוגנים מהפתעות בלתי צפויות.

ביקור ברומניה עשוי לשלב מרכיבים שונים מאוד, עירוניים וכפריים, נוף ואמנות, הרים וחוף ים. באזורים כפריים רבים עדיין אפשר ליהנות מן התחושה שנסענו מאה שנה לאחור בזמן, עגלות רתומות לסוסים, בתי עץ יפים וקצב חיים איטי במיוחד.

לצפיה במצגת מומלצת "לטייל בבוקרשט" <<

מסלול טיול ל- 14 יום ( עם נלו ורכבו )

מסלול טיול ל- 14 יום ( עם נלו ורכבו )
כל ערב בשעה 22:00 מגיעים דובים חומים- משפחות שלמות- לפחי האשפה לשכונת ראקאדו
(Racadau).זה לא במרכז- נסיעה של כ- 10 דקות צפונה (לשאול נהגי מוניות )ומגיעים לרחוב קטן בשם JEPILOR ,שם בדיוק בשעה המדוברת הם מגיעים!! חוויה מדהימה ! יש לזכור שהפלש של המצלמה מבריח אותם !

7 ימים של טיולי כוכב מסיניה

7 ימים של  טיולי  כוכב  מסיניה
יום 1: טיסה לרומניה, נחיתה לאחר שעתיים וחצי בשדה התעופה אוטופן בבוקרשט. שדה התעופה נמצא 17 ק"מ ממרכז העיר. נסיעה עם נלו ברכב ממוזג לעבר סיניה הנמצאת בהרי הקרפטים , נסענו דרך פלויישט. באזור פלויישט משאבות של קידוחי נפט לאורך הדרך בצדי הכביש. זהו אזור הנפט החשוב ביותר של אירופה. מבוקרשט לסיניה נסענו שעתיים וחצי, 135 ק"מ, בכביש E60 כל הדרך ליווה אותנו עץ הדובדבן במלוא פריחתו. יצאנו לסיור בעיר סיניה

מסלול של 12 ימי טיול

מסלול של  12 ימי טיול
הדרך עצמה יפה ומפותלת ונופים מדהימים גם זאת אסור להחמיץ (שוויץ). המשך נסיעה דרך SIBIU לכפר קטן ופרימיטיבי SIBIEL, ארוחת ערב בשרית המתינה לנו במקום, לינה ולמחרת ארוחת בוקר טובה. 30 יורו לזוג. המסלול ארוך וקשה, כ-300 ק``מ, לא מומלץ לעשות דרך ארוכה כל כך, אלא כפי שהמלצנו למעלה רק 200 ק``מ ליום. מומלץ לקצר את היום וללון ב-Curtea de Arges ולמחרת להשלים.

3 ימי טיול בבוקארשט

3 ימי טיול בבוקארשט
אתרים אפשריים בתוך העיר לטיול ביום : ארמון קוטרוצן, הפארקים הגדולים בצפון העיר "חראסטראו " ו"בנסה" (כאן גם גן- החיות) ופארק רפובליצי בדרום העיר, הגן הבוטאני,( אפשר לשלב עם ארמון קוטרוצן,שיטוט לקניות ברחובות מגרו וקאלה ויקטוריה, הקניונים הגדולים באזור אוטופן ועוד. זו עיר גדולה, וישנן כמובן אפשרויות רבות נוספות . מי ששוהה בעיר יותר ימצא בוודאי עניין בעשרות הגלריות ,החנויות ,המועדונים והמסעדות מכל סוג

4 הערים מוקפות החומה

4 הערים מוקפות החומה
במרכז רומניה נמצא אחד האזורים הידועים והעתיקים במדינה – טרנסילבניה, שמיד מעלה את סיפורו של הרוזן דרקולה. אך למקום הזה יש עוד הרבה מה להציע מעבר לסיפור ולדמות המסקרנת. תוכלו למצוא באזור כמה ערים מתקופת ימי הביניים, ערים מקסימות עם הרבה סיפורים מאחוריהן.

המבקרים במקום ודאי יתפעלו מאוצרותיו הארכיטקטונים של האזור ומאוצרות ייחודיים כמו : טירות, כנסיות מבוצרות, בתים בני מאות שנים ואתרים היסטוריים בני למעלה מ-900 שנה. במהלך המאה ה-12 הגיעו לאזור זה הסקסונים (מתיישבים גרמניים) והתיישבותם כללה שבע ערים מוקפות בחומה.

המצודות והמבצרים

הכמות המרשימה של הטירות והמבצרים ברומניה ממחישה שהייתה מורשת עשירה במדינה בתקופת ימי הביניים. נמצא בה כמה וכמה מבצרים וטירות יפהפיים, המסתירים מאחוריהם סיפורים מרתקים ועבר היסטורי מענין. נגלה נופים מקסימים וכפרים קטנים ליד, ועל כן אין ספק שאלה מקומות שאסור לפספס בזמן הטיול לרומניה – ואלה הם : הכנסייה המבוצרת Bierton , טירת Bran , הכנסייה המבוצרת Calnic, טירת Corvinesti, מבצר Fagaras, הטירה Peles , הכנסייה המבוצרת Prejmer, המבצר Rasnov .
חזרה למעלה<<